УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ЮСТИЦІЇ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
«Діями Втілюємо Справедливість!»

Стягнення заборгованості по заробітній платі - основний пріоритет

08 вересня 2017

Забезпечення належного виконання виконавчих документів про стягнення заборгованості із заробітної плати являється пріоритетним напрямком роботи органів ДВС Дніпропетровської області.

Стаття 43 Конституції України проголошує як право громадян на працю так і право на своєчасне отримання винагороди за працю, яке захищається законом. Проте однією з гострих соціальних проблем в Україні залишається проблема несвоєчасної виплати заробітної плати.

На виконанні в органах державної виконавчої служби Дніпропетровської області станом на 01.09.2017 перебуває 866 виконавчих документів  про стягнення заборгованості по заробітній платі на суму 19 464 056 грн.

З метою виконання  виконавчих документів зазначеної категорії державними виконавцями застосовуються заходи  примусового виконання для вирішення цього завдання. Так, на виконанні у старшого державного виконавця Соборного відділу державної виконавчої служби міста Дніпра Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Тичинського Д.Є. перебуває зведене виконавче провадження про стягнення із закритого акціонерного товариства, яке здійснює свою діяльність у сфері надання ландшафтних послуг  на користь стягувачів – фізичних осіб заборгованості із заробітної плати.

В ході виконання вказаного виконавчого провадження державним виконавцем було встановлено, що за боржником зареєстроване право власності на нерухоме майно, а саме: нежитлові вбудовані приміщення підвалу.  Відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження» державним виконавцем було проведено опис вказаного майна боржника і, в подальшому, проведена його реалізація через Систему електронних торгів арештованим майном.

Таким чином, завдяки чітким професійним діям державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області заборгованість по заробітній платі перед стягувачами була погашена за 22 виконавчими документами на загальну суму понад 280 тисяч гривень.