УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ЮСТИЦІЇ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
«Діями Втілюємо Справедливість!»

Стягнення аліментів із засуджених

28 грудня 2017

Центральний ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області інформує щодо особливостей стягнення аліментів із засуджених.

Іноді трапляється так, що платника аліментів позбавлено волі за вироком суду. І цей факт не звільняє засудженого від обов’язку сплачувати аліменти. В такому випадку державний виконавець діє відповідно до п. 11 розділу Х Інструкції з організації примусового виконання рішень (далі Інструкція). Спочатку перевіряється майновий стан боржника. У разі відсутності у нього коштів на рахунках та майна для покриття належних до стягнення сум, державний виконавець надсилає постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника до відповідного органу або установи виконання покарання.

У разі якщо місце відбування покарання боржника або місцезнаходження його майна знаходиться на території, на яку не поширюється компетенція органу державної виконавчої служби, в якому відкрито виконавче провадження про стягнення аліментів, то воно, у порядку передбаченому розділом V Інструкції, підлягає передачі до іншого органу державної виконавчої служби для організації виконання.