УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ЮСТИЦІЇ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Дніпро https://psjust.gov.ua

Невиконання судового рішення тягне за собою кримінальну відповідальність!

12 липня 2019

Всупереч рішенню місцевого суду, яке набрало законної сили, жінка без поважних причин у встановлені дні та часи умисно створювала перешкоди колишньому чоловікові у спілкуванні з дитиною в присутності свідків та державного виконавця, що було зафіксовано відповідними актами. Її було засуджено до покарання у вигляді штрафу та визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 382 Кримінального кодексу України, а саме – невиконання судового рішення.

Оскаржуючи висновок апеляційного суду, який залишив вирок місцевого суду без змін, захисник винуватої в касаційній скарзі посилався на недоведеність конкретного моменту вчинення злочину та відсутність у особи прямого умислу щодо невиконання рішення. Проте, Верховний Суд України не погодився з твердженнями у касаційній скарзі захисника, посилаючись на те, що з матеріалів кримінального провадження вбачається, що висновок місцевого суду про доведеність винуватості особи у вчиненні злочину, зроблений на підставі об’єктивного з’ясування всіх обставин, які підтверджені відповідним доказами.

Отже, слід пам’ятати, що невиконання судового рішення тягне за собою кримінальну відповідальність!

З повним текстом постанови колегія суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду України можна ознайомитися за посиланням.