УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ЮСТИЦІЇ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Дніпро https://psjust.gov.ua

Суспільно корисні роботи за несплату аліментів!

16 липня 2019

Ефективні заходи примусового виконання рішення суду, передбачені двома пакетами законів України #ЧужихДітейНеБуває, змусили багато недобросовісних батьків згадати про утримання своїх дітей.  Лише за останній тиждень державні виконавці Дніпропетровщини стягнули більше 23 млн грн заборгованості зі сплати аліментних платежів!

На жаль не всі стали сумлінними. Одна з проблемних категорій платників аліментів - боржники, які офіційно не працевлаштовані, не мають майна, на яке можна звернути стягнення, не бажають будь-яким чином приймати участь у житті дитини, та в яких наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Для них Законом передбачена адміністративна відповідальність у вигляді суспільно корисних робіт. 

Так, державним виконавцем Новокодацького відділу ДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області було складено та направлено на розгляд до місцевого суду протокол про вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо боржника, який, не маючи будь-якого доходу та майна, заборгував більше 40 тис грн аліментів, що становить суму відповідних платежів за 1 рік та 3 місяці.

За результатами розгляду протоколу, Ленінським районним судом  м.Дніпропетровська боржника було визнано винним  у вчиненні адміністративного правопорушення та застосовано адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт, кошти за відпрацювання яких  будуть йти  на погашення боргу.

Загалом, з початку дії першого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, а саме з 06.02.2018, державними виконавцями області направлено до суду 5 104 протоколи про притягнення боржників до  адміністративної відповідальності через несплату аліментів.