УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ЮСТИЦІЇ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Дніпро https://psjust.gov.ua

Перший місяць роботи Голови Державної виконавчої служби України

16 квiтня 2014

Місяць тому виконання своїх обов’язків новопризначений Голова Державної виконавчої служби України Дмитро Сторожук розпочав із реформування виконавчої системи.

«Пріоритетним завданням у роботі служби було визначено подолання корупції у підконтрольних структурах. Так, лише за один місяць роботи фахівцями ДВС було викрито і попереджено низку корупційних схем в органах виконавчої системи. Усі наявні матеріали наразі передані до Генеральної прокуратури та правоохоронних органів для вчинення відповідних дій. Більше того, мною було ініційовано відновлення виконавчих впроваджень за окремими справами, які незаконно були закриті, а також розпочато проведення комплексних перевірок у регіональних відділеннях ДВС», - повідомив Голова ДВС України.

Дмитро Сторожук також поінформував стосовно помітної динаміки збільшення обсягів виконаної роботи державними виконавцями всього за один місяць. Зокрема, статистика виконаних виконавчих документів свідчить, що за березень службою проведено удвічі більший об’єм роботи, ніж за аналогічний період минулого року. Так, протягом березня 2014 року державними виконавцями завершено виконавчих документів на суму понад 6,3 млрд. грн., тоді як за березень минулого року відповідних документів опрацьовано на суму приблизно у 3,5 млрд. грн. Крім того, протягом березня поточного року державними виконавцями винесено 61 постанову про накладення штрафу на суму трохи більше 54 тис. грн. За аналогічний період минулого року винесено майже утричі менше – 23 постанови про накладення штрафу на суму 19,8 тис. грн. Це, підкреслив Голова ДВС, має позитивно позначитися на збільшенні залучених до держбюджету службою коштів.

Протягом місяця роботи на посаді Дмитро Сторожук приділив значної уваги реалізації принципу відкритості ДВС, зокрема шляхом безпосереднього контакту з громадянами.

«Одним з пріоритетних завдань ДВС України сьогодні є максимальна відкритість. Зокрема, я вже збільшив кількість прийомних годин удвічі, отримати відповідь на запит ми пропонуємо також усно, у форматі повторної зустрічі. Або ж, якщо це зручніше, зробити письмовий запит. Те ж стосується максимальної автоматизації послуг, які надаватиме наша Служба. Це дасть можливість мінімізувати ресурси і витрачений час як для Служби так і для громадськості, розширити коло користувачів послугами, не говорячи вже про елементарну зручність у використанні», - наголосив Голова Державної виконавчої служби.

Примітно, що лише протягом березня Голова особисто прийняв 25 громадян, тоді як за весь 2013 рік на прийом до колишнього керівника ДВС змогли потрапити 20 громадян, у 2012 році — 16, а у 2011 році — лише 14 осіб.

Зазначимо, що саме за ініціативи Дмитра Сторожука відновлено активну співпрацю з громадськістю. Уже проведено кілька зустрічей з членами Громадською ради, яка діє при ДВС України і представляє інтереси різних об’єднань. Наразі триває процес налагодження максимально ефективного діалогу та відпрацьовується план і формат подальших зустрічей.

«Разом з тим, ми усвідомлюємо, що дієвість будь-якого органу залежить від правильно організованої роботи і побудові ефективної вертикалі взаємодії. Керуючись цими принципами, місяць тому я дав доручення переглянути і скоротити видатки на утримання Служби. Завдяки цьому рішенню за березень Служба заощадила 817 тис. грн. Крім того, керуючись відповідною постановою Кабінету Міністрів України, наразі ми завершуємо процес оптимізації структури і скорочення штату на 10%», - додав Дмитро Сторожук.

Він підкреслив, що одним із найважливіших напрямків роботи ДВС України на найближчий місяць буде впровадження Системи електронних торгів арештованим майном та продовження реформування виконавчої системи.

Нагадаємо, Дмитро Сторожук призначений на посаду Голови ДВС 5 березня 2014 року.