УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ЮСТИЦІЇ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Дніпро https://psjust.gov.ua

Дніпровський ВДВС Дніпродзержинського МУЮ інформує

17 квiтня 2014

«Поповнення державного бюджету країни – одна з важливих функцій Державної виконавчої служби»

Функції виконавчої служби по стягнення з боржників штрафів за порушення зокрема, Правил дорожнього руху, чітко регламентовані чинним законодавством України про виконавче провадження та закріплені в Законі України «Про виконавче провадження», Інструкції з примусового виконання рішень.

По надходженню постанови органів ДАІ або іншого органу, про стягнення з громадянина суми штрафу, державний виконавець відкриває виконавче провадження, в межах якого, у випадку не виконання рішення боржником у самостійному порядку, здійснює заходи щодо примусового його стягнення.

В ході примусового стягнення адміністративного штрафу, державний виконавець вживає заходів щодо встановлення місця роботи боржника, отримання ним доходів, наявності за боржником відкритих банківських рахунків, перевірка майнового стану тощо.

На сучасному етапі функціонування виконавчої служби, реформування її органів та внесення змін до Законів, державним виконавцям стало більш легше відслідковувати джерела доходів боржників, їх майно та речові права. За допомогою Державних реєстрів (баз даних), інформацію про боржника можливо отримали за одну – дві доби. Відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець вправі отримувати необхідну інформацію про боржника, у тому числі конфіденційну.

Однією з найбільш дієвих стадій виконання виконавчого документу є арешт майна боржника. Ця виконавча дія завжди стимулює громадянина до виконання покладених на нього рішенням обов’язку щодо сплати боргу (штрафу). Більш дієвим на сьогоднішній день є розшук майна боржника. Оголошений у розшук транспортний засіб боржника, не дає можливості громадянину (боржнику) вільно пересуватися по всій території України, маючи не погашені адміністративні штрафи. Розшук авто боржника здійснюється органами ДАІ на всій території України. На будь – якій трасі, посту перетину областей, комп’ютерні системи, які на сьогоднішній день діють у ДАІ, та встановлені на відповідних мостах та шляхопроводах, фіксують оголошений у розшук автомобіль, та на найближчому посту ДАІ, автомобіль буде затриманий і вилучений у боржника.

У випадку затримання та вилучення транспортного засобу у боржника, останньому необхідно терміново погасити усі наявні в органі виконавчої служби штрафи та борги, сплатити суму виконавчого збору в дохід держави та витрати, пов’язані з організацією та проведенням виконавчих дій.

Після сплати усіх боргів, державний виконавець вживає заходів щодо завершення виконавчого провадження та відповідно припиняє заходи примусового виконання рішення (зняття арешту, розшуку тощо), у відповідності до вимог ст.50 Закону України «Про виконавче провадження»

Сьогодні, в умовах економічного розвитку країни, втілення національних програм покращення людського життя, поповнення держбюджету України – одна з важливих функцій, яку в тому числі виконує Державна виконавча служба України. Поповнення дохідної частини бюджету за рахунок стягнення штрафів, дає суттєвий результат та відповідно фіксує рівень роботи органів державної виконавчої служби.

В.о. начальника відділу Кривенький Є.В.