УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ЮСТИЦІЇ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Дніпро https://psjust.gov.ua

Перші кроки впровадження електронних торгів

18 квiтня 2014

18 квітня управлінням державної виконавчої служби ГУЮ у Дніпропетровській області проведено спільну робочу нараду з представниками ДФ ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, щодо співпраці по впровадженню системи електронних торгів.

Нагадаємо, нещодавно Міністр юстиції України Павло Петренко зазначив, що пілотний проект щодо реалізації конфіскованого майна запрацює вже в травні.  
«Пілотний проект щодо реалізації конфіскованого майна Державною виконавчою службою України запрацює вже у травні в чотирьох пілотних регіонах: у Києві, Дніпропетровській, Вінницькій та Львівській областях », – заявив Голова Державної виконавчої служби України Дмитро Сторожук під час круглого столу, який відбувся в Міністерстві юстиції України 07 квітня 2014 року.

За словами Дмитра Сторожука, перехід до електронних біржових торгів конфіскованим та арештованим майном сприятиме викоріненню корупції в роботі Державної виконавчої служби України та збільшенню доходів до Державного бюджету України.

«Система електронних торгів дасть змогу всім бажаючим дізнатися про продаж того чи іншого виду товару, який виставляється на торги, взяти в них участь. Завдяки системі електронних торгів зросте обсяг продажу мінімум в два рази, до 2,5 млрд грн., за рахунок прискорення процесу», - заявив Дмитро Сторожук.

Ініціативу Державної виконавчої служби України щодо впровадження електронної системи торгів цілковито підтримує ДП "Інформаційний центр" при Міністерстві юстиції України . На думку генерального директора Інформюсту Леоніда Богданова, нова система збільшить надходження в державний бюджет до 300 млн грн.

"Ми плануємо, що мінімально до державного бюджету з розрахунків минулого року додатково піде 300 млн.грн. доходу за рахунок реальної оплати реального виконавчого збору", – заявив Богданов.

За його словами, такий результат можна буде досягти завдяки реалізації конфіскованого товару по більш високих цінах завдяки збільшеній кількості учасників торгів.

Свою думку щодо запровадження електронної системи торгів висловили і учасники круглого столу – представники Міністерства юстиції України. Так, за словами Олени Ференс, директора Департаменту цивільного, фінансового законодавства та законодавства з питань земельних відносин Міністерства юстиції України, до впровадження електронних системи торгів у законодавчу базу будуть внесені всі необхідні зміни, які дозволять працювати системі в правовому полі.

«Це буде саме наказ Міністерства юстиції, в якому будуть визначені технічні та правові аспекти. Наказ ні в якому разі не буде суперечити діючому законодавству, яке регулює проведення торгів арештованим майном», – зазначила Олена Ференс .

За словами представників Міністерства юстиції, пілотний проект електронної системи торгів працюватиме поки що в чотирьох областях. Нова система буде постійно аналізуватися, результати її роботи будуть презентовані в Кабінеті Міністрів, після схвального рішення електронна система торгів запрацює в усіх областях України.