УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ЮСТИЦІЇ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Дніпро https://psjust.gov.ua

2 грудня 2013 року заступником начальника Дніпровського ВДВС ДМУЮ було надано інтерв'ю

27 листопада 2013

2 грудня 2013 року заступником начальника Дніпровського ВДВС ДМУЮ було надано інтерв'ю редакції міської газети "Репортер" на тему "Стягнення адміністративних штрафів в дохід держави".

Поповнення держбюджету країни – одна з важливих функцій Державної виконавчої служби, - КРИВЕНЬКИЙ Євген Вікторович, заступник начальника Дніпровського відділу ДВС Дніпродзержинського міського управління юстиції

В чому полягає примусове виконання рішень про стягнення з громадян штрафу в дохід держави?

Функції виконавчої служби по стягнення з боржників штрафів за порушення зокрема, Правил дорожнього руху, чітко регламентовані чинним законодавством України про виконавче провадження та закріплені в Законі України «Про виконавче провадження», Інструкції з примусового виконання рішень.

По надходження постанови ДАІ або іншого органу, про стягнення з громадянина суми штрафу, державний виконавець відкриває виконавче провадження, в межах якого, у випадку не виконання рішення боржником у самостійному порядку, здійснює заходи щодо примусового його стягнення.

В ході примусового стягнення адміністративного штрафу, державний виконавець вживає заходів щодо встановлення місця роботи боржника, отримання ним доходів, наявності за боржником відкритих банківських рахунків, перевірка майнового стану тощо.

А як державний виконавець отримує дану інформацію? Чи є вона конфіденційною?

На сучасному етапі функціонування виконавчої служби, реформування її органів та внесення змін до Законів, державним виконавцям стало більш легше відслідковувати джерела доходів боржників, їх майно та речові права. За допомогою Державних реєстрів (баз даних), інформацію про боржника можливо отримали за одну – дві доби. Відповідно до вимог Закону, державний виконавець вправі отримувати інформацію про боржника, у тому числі конфіденційну.

Арешт та вилучення у боржника майна – це дієва стадія виконання рішення?

Безумовно. Арешт майна боржника завжди стимулює громадянина до виконання покладених на нього рішенням обов’язку, щодо сплати боргу (штрафу). Більш дієвим на сьогоднішній день є розшук майна боржника. Оголошений у розшук транспортний засіб боржника, не дає можливості громадянину (боржнику) вільно пересуватися по всій території України, маючи не погашені адміністративні штрафи. Розшук авто боржника здійснюється органами ДАІ на всій території України. На будь – якій трасі, посту перетину областей, комп’ютерні системи, які на сьогоднішній день діють у ДАІ, та встановлені на відповідних мостах та шляхопроводах, фіксують оголошений у розшук автомобіль, та на найближчому посту ДАІ, автомобіль буде затриманий і вилучений у боржника.

Що в такому випадку необхідно робити боржнику?

В даному випадку, боржникові необхідно терміново погасити усі наявні в органі виконавчої служби штрафи та борги, сплатити суму виконавчого збору в дохід держави та витрати, пов’язані з організацією та проведенням виконавчих дій.

Після сплати усіх боргів, державний виконавець вживає заходів щодо завершення виконавчого провадження та відповідно припиняє заходи примусового виконання рішення (зняття арешту, розшуку тощо).

Слід звернути увагу, що несвоєчасно сплачений штраф, в подальшому є причиною виникнення певних неприємностей для боржника. Процедура накладення та зняття арешту не швидка, тому цілком ймовірно, що заходи примусового виконання рішення не будуть скасовані саме у момент сплати штрафу. Це потребує певного часу.

Сьогодні, в умовах економічного розвитку країни, втілення національних програм покращення людського життя, Поповнення держбюджету України – одна з важливих функцій, яку в тому числі виконує Державної виконавчої служби. Поповнення дохідної частини бюджету за рахунок стягнення штрафів, дає суттєвий результат та відповідно фіксує рівень роботи органів державної виконавчої служби.